Граждани благодариха с писмо на полицейски екип, който оказал съдействие на възрастна жена. Това съобщиха от пресцентъра на полицията в Шумен. Около 17 часа вчера е получен сигнал, че самотна жена се нуждае спешно от лекар. Тя викала за помощ, но не била в състояние да отвори вратата на жилището си на ул.“Дедеагач“ в Шумен. Наложило се съседи да разбият входната й врата. На адреса пристигнал полицейски екип.
“Свършиха си работата с професионализъм и човешко разбиране. Съдействаха при изнасянето на жената от дома й, както и се наложи с подръчни инструменти да оправят разбитата врата, за да може да се заключи, въпреки, че това не им влиза в задълженията. Благодарим за проявения професионализъм и чисто човешкото отношение“, пише в благодарственото писмо, изпратено до полицията от съседи на възрастната жена.





