Работна среща на тема „Охрана на обществения ред през Лято 2020” се проведе в ОДМВР – Варна. На нея присъстваха старши комисар Даниел Пашов, директор на структурата, заместник – директорът на дирекция „Обществен ред” при румънското министерство на вътрешните работи, главен полицейски комисар Иван Кристиан и главен полицейски комисар Дорел Керча – главен специалист в същата дирекция, както и Александру Йоргулеску – аташе по вътрешните работи към посолството на Румъния за България. В разговорите участие взеха и началниците на отдели „Охранителна полиция” във Варна, Бургас и Добрич.
В рамките на разговора бяха обсъдени въпроси, свързани с охраната на обществения ред в курортите по българското Черноморие в условията на извънредната епидемиологична обстановка. Акцент бе поставен върху общия стремеж към опазване живота и здравето на гражданите с оглед спазването на всички въведени противоепидемични мерки в страната, както и недопускане на противообществени прояви през туристическия сезон както от местни жители, така и от гости на Черноморието.
Бе отчетено постигнатото в годините добро полицейско взаимодействие между България и Румъния, което осигурява обществения ред и сигурност, гарантира спокойствието на домакините и на румънските летовници и не на последно място дава възможност за утвърждаване на добрите практики между двете страни.
През Лято 2020 по българското Черноморие, съвместно със своите колеги, ще патрулират общо 12 служители на румънската полиция.





