muteНеформални лидери от ромските махали на Пловдив са поискали пари, за да подкрепят имунизационната кампания в „Столипиново“, съобщи здравният министър д-р Стойчо Кацаров. В почивните дни в квартала се ваксинираха едва 10 души, въпреки че на място бе отворен мобилен кабинет. На дискусията ромските лидери са били призовани да помогнат с личен пример и призиви към общността да се включат във ваксинацията, но срещата се е провалила, защото поканените са попитали „колко ще ни платите, за да се ваксинираме“, сочи БНР.
Според Кацаров ваксинирането у нас е по желание, а евентуално плащане означава то да стане задължително. По думите на министъра, ако човек няма лична отговорност към собствения си живот, едва ли ще се намери стимул, който да е подходящ.





