Над 4 хиляди нарушения на трудовото законодателство са констатирали експертите от Инспекцията по труда в Търговище. От началото на годината до момента са извършени над 800 проверки в 600 производствени предприятия в областта. Две трети от нарушенията са в областта на взаимоотношенията работник – работодател, спазването на работното време и редовното изплащане на трудовите възнаграждения, сподели ръководителят на Инспекцията по труда в Търговище Галина Градинарова.
„По заплащане на труда са установени 382 нарушения, а констатираните лица без трудови договори са 29. Сумата от влезлите в сила наказателни постановления от глоби е 100 хиляди лева“, добави тя.





