БСП ще внесе тази седмица в Конституционния съд жалба с искане за отмяна на текстове от Закона за публичните финанси, с които се дава възможност финансирането от държавата към общините да става не със Закона за държавния бюджет, а с акт на Министерския съвет /МС/. Това обяви на пресконференция лидерът на БСП Корнелия Нинова след среща с кметове от БСП, парламентарната група на левицата и изпълнителното бюро на партията, сочи БТА.
ГЕРБ бюджетират изключително сгрешено, и то умишлено – занижават приходната част в държавния бюджет, за да осигурят излишъци, които след това да не се разпределят след обсъждане в парламента, а да се разпределят с постановления на МС, коментира Нинова. По думите й МС разпределя тези средства субективно, предимно към кметове от ГЕРБ. Тя подчерта, че във всички общини живеят граждани с еднакви права.





