На 10 години затвор беше осъден 17-годишния Антон Ангелов – единия от двамата подсъдими за зверското убийство на 19-годишната Севиля Райчева през миналата година в столичния ж.к. bdquo;Люлинrdquo;. Другата подсъдима – Янка Младенова отърва затвора, тъй като съдът прие, че само Ангелов е убиец. Той ще трябва да заплати и 200 000 лева обезщетение на родителите на убитото момиче. Севиля е била намушкана с нож 40 пъти. По време на разпитите подсъдимият обяснявал, че Яна е извършилаnbsp; убийството, а той се опитал да защити Севиля.
Янка пък хвърли вината върху Антон, който засегаnbsp; остана единствения осъден.nbsp;
Майката на убитата заявила, че не е доволна от размера на присъдата и от оневиняването на Младенова. Прокурорът по делото беше поискал по 12 години затвор и за двамата подсъдими. Те са се престрували на приятели на жертвата, но решили да откраднат злато от нейния дом. Севиля обаче видяла как те се опитват да вземат накитите и избухнал скандал с фатален край.





