Прокуратурата ще прецизира повдигнатото обвинение на Виктор Спига за убийството на Алена Щерк. Новото обвинение ще бъде за предумишлено убийство, извършено по особено жесток за жертвата начин.
Според събраните да момента доказателства Спига не само е убил Щерк, но е превозил с автомобила й трупа до района на Перник, където прикрил следите и изчистил колата, поливайки я с белина.
Иззети записи от камерите на АПИ доказват движението на Спига, както и записват прибирането на автомобила лично от него в гаража на Щерк. След това той напуснал страната. Убийството е било предварително планирано, тъй като независимо, че напуснал България с лек автомобил, той създал алибито си като си закупува самолетен билет два дни преди убийството.
До момента пред разследващите Спига твърди, че не си спомня нищо от случая, тъй като е бил малтретиран от приятелката си с електрошоково оръжие и е бил в безсъзнание.
Защитната му теза не се потвърждава от събраните до момента доказателства по разследването.