Наталия Колева – възмутена жителка на елитния столичен квартал Драгалевци, е написала гневен и-мейл до Нова Тв. Тя живее в долната част на квартала, където и сега се извършва интензивно строителство.
"Здравейте! Искам да Ви запозная с един пълен абсурд, случващ се вече естествено в България. Става въпрос за кв. "Драгалевци" или по-точно ул. "Момино венче", сочи тя пред Нова Тв.
След започването на строителните дейности от миналата година се нагледахме на редица небивалици и абсурди. За строителите, въпреки промените в наредба 1 за обществения ред на Столична община работно време и почивни дни не съществуват, но по-наболелият проблем е мръсотията, която бълва всекидневно това място.
След многократни сигнали към всевъзможни институции и прехвърляне на топката от тяхна страна, явно не можем да се справим с проблема, затова се обръщаме към Вас, за да дадете гласност на нашите думи и молби. Подавахме подписки към общината, онлайн сигнали, сигнали към 112, сигнали към Столичен инспекторат, протести на улицата и нейното затваряне – резултат никакъв.
Къде са институциите, когато са ни нужни? Тук отглеждаме децата си на тази улица, защото естествено детски площадки тук липсват. Дишаме ежедневно прах и мръсотия, а получаваме само прах в очите от институциите.
Моля ви, помогнете ни! Положението вече е нетърпимо.
Снимка: авторката





