телефонна измама

Свиленградчанка е била измамена с 14 000 лева

Жителка на Свиленград на 71-годишна възраст е станала жертва на измамници, съобщи ОД на МВР – Хасково. Жената посетила полицейското управление и заявила, че е била измамена по схемата "пари за операция на близък роднина".

Потърпевшата споделила, че в телефонния разговор не успяла да разбере за кой родственик й искали пари за спешна операция. Въпреки това обаче събрала наличните си пари и злато. Следвайки инструкциите на измамниците, оставила в междублоковото пространство на улица "Ген. Скобелев" 14 000 лева, 2 златни пръстена и гривна.

След като разбрала, че е подведена, сигнализирала в РУ – Свиленград.

Работата по образуваното досъдебно производство продължава.