Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет прие за сведение информация за образуваните наказателни производства срещу съдии към 15.05.2018 г. Според посочените данни са образувани седем наказателни производства срещу петима съдии от различни нива на съдебната власт. Срещу двама от тях се водят досъдебно производство и наказателно дело.
В периода 01.01.2018 г. – 15.05.2018 г. са приключени 3 наказателни производства срещу трима магистрати. Срещу двама от тях наказателните дела са завършили с оправдателни присъди, а срещу третия с осъдителна присъда.





