Областната дирекция на МВР в Русе получи седем нови автомобила за контрол на пътното движение. Директорът й – старши комисар Теодор Атанасов, обясни, че три от колите ще бъдат предоставени на сектор "Пътна полиция" в Русе, а останалите четири са за районните управления в Бяла, Две могили, Ветово и Сливо поле.
Автомобилите са оборудвани с втора електрическа система, която ще поддържа дрегерите за тестване на шофьорите за алкохол, таблетите и мобилните принтери. Имат и система за видеозаснемане на водачите.
Скоростта по пътищата ще се измерва със старите автомобили, докато приключи обществената поръчка за нови камери, които ще бъдат на триноги – извън полицейските коли.





