70- годишният Никола Лазаров бе прегазен на оживен булевард в петък от 27- годишния Иван Янакиев, който, според очевидци, карал джипа си с близо 100 километра в час. Тестът с дрегер на шофьора за алкохол показал отрицателен резултат, съобщава Радио-Пловдив.
27- годишният мъж е привлвечен като обвиняем по член 343, алинея 1, буква “в” от Наказателния кодекс, тъй като е нарушил правилата за движeние по пътищата и по непредпазливост е причинил смъртта на Никола Лазаров.
С прокурорско постановление той е задържан за 72 часа. След инцидента Иван Янакиев беше задържан за 24 часа, но след изтичане на мярката той беше пуснат, което предизвика недоволството на близките на Лазаров. Янакиев е санкциониран многократно заради различни нарушения, като шофиране под въздействието на наркотици, без книжка и с висока скорост.
От прокуратурата призовават очевидците на инцидента да се обърнат за показания към полицията, допълни Димитрия Ганчева.
По- рано днес близките на загиналия Никола Лазаров съобщиха, че организират утре мирен протест пред сградата на Пазарджишкия окръжен съд срещу освобождаването от ареста на Янакиев.





