Темида

Съдът даде ход на делото срещу избора на общински съветници

Административен съд Стара Загора даде ход на делото срещу решението на Общинска избирателна комисия Стара Загора за избор на общински съветници, образувано по 11 жалби на кандидати за общински съветници от различни партии. Всички жалби са обединени в едно общо дело за съвместно разглеждане. Докладчик по делото е председателят на Административния съд Бойка Табакова.

Като ответни страни в делото се явяват ОИК – Стара Загора и избраните общински съветници, затова днес в залата присъстваха и всички 51 новоизбрани общински съветници. След като изслуша исканията и основанията на всички страни, съдия Бойка Табакова постанови да бъдат изискани заверени протоколи от 189 изборни секции в Стара Загора. Искането за това бе направено от адвоката на жалбоподателите – кандидати за общински съветници от „Реформаторския блок“ Ивелина Илиева.

Делото ще продължи утре от 14.00 часа.