Посредник в опит за телефонна измама е задържан след незабавна реакция на полицейски служители на полицията в Разлог, съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция на МВР – Благоевград. След получен сигнал от 31-годишен мъж от Разлог, който съобщил, че негова 61-годишна съседка е изтеглила от банка голяма сума пари. Той е изразил съмнение, че се касае за телефонна измама. В резултат на проведените незабавни издирвателни мероприятия, полицейските служители забелязват жената, както и мъж, носещ чанта и движещ се пред нея. Мъжът е застигнат и заловен, а в чантата е установена сумата от 11 000 лева, които потърпевшата жена е предала, след като чрез телефонно обаждане й е съобщено, че дъщеря й е претърпяла ПТП и се нуждае от пари за лечение. Установена е самоличността на посредника, който е на 25 години от Севлиево. Образувано е досъдебно производство. Работата по случая продължава.





